[:BG]

КБС София Блус / Sofia Blues BSC носители на Купа София /бейзбол/
Изминалият уикенд беше динамичен за Българския бейзбол и софтбол.
/софтбол/
При софтболните срещи Softball Club Angels затвърдиха преднината си във финалната серия, повеждайки с 2 победи.
/бейзбол/
В Дупница се състоя срещата за определяне на втория финалист в националният шампионат. Сили пребориха отборите на Клуб по бейзбол Бизоните/ Buffaloes Baseball Team и КБ Койоти / Coyotes Baseball, в който спечелиха Бизони с 18:7 в 7ми ининг, което им осигури място на финала.
В София се проведе плей-оф за 5-7 място, в който се срещнаха отборите на Клуб по бейзбол и софтбол „Юнак“ и КБС Атлетик София/ Athletic Sofia Baseball and Softball Club, като мача завърши с 10:0 в полза на Юнак.
В неделния ден се проведе и финал на Купа „София“, в който София-Блус защитиха титлата си побеждавайки в оспорван двубой отбора на BSC Akademiks Sofia – КБС Академиците София“ с 4-1.